Vandaag is het de Dag van de Arbeid en duikt Money Matters in het onderwerp ‘basisinkomen’. Ruben Koekoek bespreekt met onderzoeksjournalist en schrijver Sander Heijne of de arbeidsmarkt nog steeds de oplossing is om te zorgen dat iedereen genoeg geld heeft.
Of moeten we daar andere oplossingen voor zoeken, zoals het basisinkomen? Wat zijn de voors en tegens en wat zijn mogelijke effecten? Jos Verhoeven van Start Foundation geeft zijn visie en Gitte Büch vertelt over een vergelijkbaar principe dat zij met 100weeks heeft toegepast in Afrika: geld geven zonder voorwaarden. Zien Ruben en Sander dit ook als een haalbaar concept in Nederland?
Met in deze podcast
Ontdek meer

De vorige aflevering van Money Matters
Aflevering 52: Ruben en Jamy duiken samen in een ingewikkeld maar belangrijk onderwerp: diversiteit en inclusie in de impact investing wereld.

De volgende aflevering van Money Matters
Aflevering 54: Vandaag is het Verantwoordingsdag; de dag waarop de Rijksoverheid en hun ministeries de jaarverslagen presenteren. Ze leggen verantwoording af aan de Tweede Kamer, waarbij de Algemene Rekenkamer nagaat of het geld rechtmatig, doelmatig en doeltreffend is uitgegeven.

Luister naar de afleveringen van de vorige seizoenen op de website van Social Finance NL
‘Money makes the world go round’. Maar draait geld ook de goede kant op? In deze podcast over geld en impact neemt Social Finance NL je mee door het landschap van impact investeren en hoor je het laatste nieuws over de impact economie.