Circulaire ondernemers die werken met reststromen – zoals voedselafval, bouwmaterialen of plastic – lopen tegen allerlei uitdagingen aan: onduidelijke procedures, complexe en versnipperde wetgeving, en een gebrek aan kennis over hoe zij binnen de bestaande regels toch circulair kunnen ondernemen. Het Circulair Loket helpt ondernemers navigeren door deze barrières en biedt gratis, onafhankelijk advies op maat.
Maandag
De officiële opening van de Week van de Circulaire Economie 2025 vindt dit jaar plaats in Amsterdam, in het Eye Filmmuseum.
Het belooft een feestelijke avond te worden met een ontroerende film en inspirerende circulaire experts die hun verhalen en ervaringen met ons delen.
Je ontmoet impact ondernemers en professionals die binnen hun organisatie werken aan verandering. Laat je inspireren door het lef en de daadkracht van de volgende generaties en laat je meeslepen in het gevoel van ieder nieuw begin.
We laten tijdens de avond alle kanten van deze reis zien, de uitdagingen, de moeilijke en de vermoeiende kanten, maar ook de nieuwsgierigheid, de inspiratie en de successen. We steken daarmee graag iedereen die een verschil wil maken een hart onder de riem om door te gaan! Verder, sneller, sterker en op grotere schaal.
Wil je je voor meerdere programma’s tegelijk aanmelden? Klik dan op de knop “Aanmelden” rechts bovenin de site (op desktop, of onderin rechts op mobiel).
Verdieping
Meer weten over de thema’s die op deze dag aan bod komen? Hieronder vind je een selectie artikelen, podcasts en video’s voor meer verdieping.

Artikel
za 22 feb 2025
Impact Heroes: “Wees dapper: die hele circulaire economie valt of staat bij dapperheid.”
In deze speciale aflevering van Impact Heroes spreken we Catharina Driesse, circulair aanjager en intrapreneur bij Alliander.

Artikel
di 4 mrt 2025
“Als klanten schade hebben, sturen we een van onze partners uit het herstelnetwerk langs”
Verzekeraar NN Group heeft een focus op duurzaamheid en kijkt daarom eerst of de schade te repareren valt, in plaats van meteen te vervangen.

Artikel
di 29 okt 2024
On Purpose III #7 – Brede Welvaart
De stand van welvaart in een samenleving in kaart brengen gaat verder dan alleen het bruto binnenlands product, weet Joks Janssen, professor aan de Universiteit Tilburg. Kees gaat met hem in gesprek over een andere, bredere blik op waarde in de financiële wereld, de economie en de maatschappij.

Artikel
wo 19 feb 2025
“Vanuit de circulaire economie zijn er veel opties om anders te consumeren”
Op 17 maart, tijdens de opening van De Week van de Circulaire Economie, zijn de circulaire jurken van Map Renes te bewonderen. Map Renes stylet onze hosts speciaal voor deze gelegenheid in ECOPOLITAN-jurken. Deze jurken hebben een wel heel bijzonder feature: de QR-code op de jurk geeft toegang tot het digitale magazine ECOPOLITAN. We spraken Map over de inspirerende verhalen die ze verzamelt voor haar digitale magazine.

Podcast
ma 25 nov 2024
Redefine the Bottom-line: From Profit to Impact – The CFO’s new role in driving Impact and Profit with Janneke Hermes
In this episode, we dive deep into the pivotal role CFOs play in shaping an impact-driven future with Janneke Hermes, CFO of Gasunie.

Artikel
wo 30 okt 2024
Impact Heroes: “Alleen ga je sneller, samen kom je verder.”
In deze aflevering van Impact Heroes spreken we Jeroen van de Ven, co-founder en voormalig CCO van Revolt. Revolt wil bijdragen aan de versnelling van de elektrificatie van het Nederlandse wagenpark, een cruciale stap in de richting van duurzaamheid.

Artikel
di 20 feb 2024
Biodiversiteit en de cruciale verbinding met klimaat en de circulaire economie
De biodiversiteitscrisis is een van de meest urgente crises die we hebben op het moment. Toch wordt dit onderwerp vaak naar de achtergrond verschoven. Niina Pussinen, Lead Circular Economy & Biodiversity bij ABN AMRO, vertelt waarom biodiversiteit zo belangrijk is. Ze legt ook uit hoe en waarom je klimaat, biodiversiteit en de circulaire economie niet los van elkaar kan zien.

Artikel
wo 26 feb 2025
“Elke stip maakt uit. Net zoals elke actie telt”
Tijdens de opening van De Week van de Circulaire Economie op 17 maart in het Eye Filmmuseum, zijn de kunstwerken van Dennie Boxem, cultureel ondernemer en beeldend kunstenaar, te bewonderen. Zijn werken zijn satirisch van aard en gaan over maatschappelijke thema’s waar op elk doek een verhaal te beleven is. In aanloop naar de opening spraken we Dennie over zijn inspiratie en beoogde doel van zijn kunst.
Programma's terugkijken
Meer weten over de thema’s die op deze dag aan bod komen? Hieronder vind je een selectie van eerdere programma’s om terug te kijken.
di 21 jan 2025 CET
Meaningful Movie Night: Natuurlijk KapitaalOp dinsdag 21 januari opent het hoofdkantoor van ABN AMRO haar deuren voor een bijzondere Meaningful Movie Night: de eerste vertoning van de documentaire Natuurlijk Kapitaal van filmmaker Rik van der Linden. Tijdens deze avond staan we stil bij de essentiële, maar vaak onderschatte rol van de natuur in onze economie – en hoe we die rol kunnen herwaarderen. Met moderator Babette Kolff.ABN AMRO Hoofdkantoor - Auditorium In samenwerking met Waternet
ma 18 nov 2024 CET
Alles Om Ons Heen – Slimme SlopersDe bouw is grootvervuiler. Dat kan anders. Miljoenen tonnen aan materialen kunnen worden hergebruikt. En met slimme innovaties nog meer. Leer alles over hoe we dat gaan doen.Pakhuis de Zwijger In samenwerking met Pakhuis de Zwijger
wo 12 jun 2024 CET
Money Matters Live! 2024In de tweede editie van Money Matters Live! gaat Ruben Koekoek in gesprek met gasten en experts over 'Schulden en Financiële gezondheid'.Pakhuis de Zwijger In samenwerking met Social Finance NL
do 7 dec 2023 CET
Chief Value Officer: The rise of new leadershipCompanies worldwide are not on track to achieve the Sustainable Development Goals, climate objectives, biodiversity and social impact promises. It is time for new leadership.EnglishLivestream In samenwerking met Impact Economy Foundation
Ontdek meer
Interessante rapporten, documenten en bronnen.

Steven van Eijck (speciaal gezant circulaire economie): 'Het kabinet maakt terugtrekkende bewegingen' (24 december 2024)
Ook dit jaar werden recycle-doelstellingen niet gehaald. Reden tot zorg voor aanjager circulaire economie Steven van Eijck? Thomas van Groningen gaat met hem in gesprek.

ABN AMRO - Read the report: The True Value of Impact Investing
ABN AMRO Sustainable Impact Fund is one of the largest private impact funds in the Netherlands, with 500 million euros of investable capital. The fund's investments focus on: energy, the built environment and sustainable consumption. In addition to CO2 reduction, other impact indicators are also included. First of all, because of the connection between climate and other important impact areas such as the living environment, biodiversity and social issues, but also to identify impact risks and, for example, to prevent an excessive focus on CO2 reduction from leading to new risks in other areas.